MENU

Úspechy na súťažiach

“Maľuj ako Rousseau”

(krajská súťaž)

14.3.2024 v Košiciach prebehlo 2. kolo výtvarnej súťaže s názvom „Maľuj ako Rousseau“. Naše žiačky Karolína Novotná (z triedy p. uč. Nahálkovej), Daniela Tkáčová a Eliška Andrašiková (z triedy p. uč. Vojtášovej) maľovali priamo v priestoroch galérie Rotunda. Reagovali na zadaný príbeh, mali zobraziť džungľu s tigrom, potôčikom a veľkým množstvom rastlín.

Dňa 11.4.2024 prebehlo vyhodnotenie výtvarných prác a vernisáž výtvarnej súťaže. Bolo udelených 7 cien.
Daniela Tkáčová (4./2./I.) získala Cenu Národného inštitútu vzdelávania a mládeže (NIVAM). Gratulujemeee.

Deň tanca – Kežmarok

(krajské kolo)

Dňa 13.04. 2024 sa žiaci tanečného odboru zúčastnili súťažnej prehliadky Deň tanca, na ktorej vystúpilo vyše 1000 tanečníkov z Košického a Prešovského kraja. Žiaci predviedli hodnotné výkony a aj napriek tomu, že niektoré štartovali na tanečnej súťaži vôbec po prvý raz a merali si sily s tými najlepšími tanečníkmi z dvoch krajov, odniesli si nasledovné ocenenia:
🥈Strieborné pásmo – Run, boy run (p.uč. Michlíková)
🥈 Strieborné pásmo – Vojna v srdci (p.uč. Váradi)
🥉 Bronzové pásmo – Viking (p.uč. Michlíková)
🥉 Bronzové pásmo – Ocean eyes (p.uč. Váradi)
🥉 Bronzové pásmo – Pyžamová párty (p.uč. Váradi)
🥉 Bronzové pásmo – Dreams (p.uč. Kamenická)
Ďakujeme žiačkam za skvelú reprezentáciu školy, pani učiteľkám za prípravu, rodičom za pomoc a podporu a v neposlednom rade tiež vedeniu školy.

Z rozprávky do rozprávky

(regionálne kolo)

Spišské kultúrne centrum a knižnica organizovalo dňa 09. 04. 2024 51. ročník regionálneho kola celoslovenskej postupovej súťaže detskej dramatickej tvorivosti Zlatá priadka pod názvom Z rozprávky do rozprávky v priestoroch Spišského divadla.

Naša divadelná skupina Studio 12+20 sa na súťaži predstavila s rozprávkou O koníkovi Hrbáčikovi pod režisérskou taktovkou pani učiteľky Evy Kopperovej. Na súťaži získali zlaté pásmo s návrhom do krajského kola. Živú hudbu v predstavení mal na starosti pán učiteľ Marek Jamrich.

Blahoželáme našim hercom a rovnako aj pani učiteľke ku krásnemu výkonu a ešte krajšiemu oceneniu.

AMFO 2024

Žiaci multimediálneho odboru z triedy p. uč. Tomáša Ceteru opäť žnú úspechy vo fotografickej súťaži AMFO 2024.
V kategórii: samostatná fotografia do 15 rokov zvíťazila Nela Dzurendová s fotografiou – Pravá tvár. Fotografia postupuje do krajského kola.
V kategória: experiment získali čestné uznanie: Michal Petrík – Štruktúra 2, 5, 6, 8 a Michaela Krajčiová – Despota 1, 2
Vernisáž víťaznýc prác sa bude konať v priestoroch Spišského kultúrneho centra a knižnice 04. 04. 2024 o 17:00 hod.

SHOWTIME DANCE Košice

23. marca sa v Košiciach konala medzinárodná súťaž všetkých tanečných štýlov SHOWTIME DANCE 2024. Naša ZUŠ sa prihlásila so siedmimi choreografiami. Najmladší žiaci 1./1./I. z triedy p. uč.alexandry  Michlíkovej získali strieborné umiestnenie  s choreografiou Sakkirjaven polka rovnako ako aj  žiaci 2./1./I. s choreografiou Pozor, zákruta!. V kategórii výrazové tance – mix. žiaci 3./1./I. s choreografiou Runaway získali bronz .

Žiaci z triedy p. uč. Jany Kamenickej získali tri zlaté umiestnenia v kategórii folklór a to s choreografiou Myjavské variácie a Fľaškový a v kategórii moderné tance, jazz získala zlato choreografia Clocks.

Rovnako v zlatom pásme  sa umiestnili aj žiačky z triedy p.uč. Gabriely Váradi s choreografiou Ocen eyes.

Z úspechov sa tešíme. Blahoželáme a ďakujeme žiakom za reprezentáciu školy ako aj pani učiteľkám za prípravu.

POETIKA KLAVÍRA

19. 03. 2024 – (regionálna krajská súťaž)

​Takýto názov nesie súťažná prehliadka v hre na klavíri pre žiakov Košického a Prešovského kraja, ktorá sa uskutočnila 19. marca 2024 v Michalovciach.
​Tejto súťaže sme sa zúčastnili prvý krát. Súťažilo sa v 4 kategóriách. Našu školu
v I. kategórii reprezentovala Zuzana Lineková, ktorá v silnej konkurencii 24 súťažiacich vybojovala krásne strieborné pásmo a strieborné pásmo získala aj Laura Zoe Vaščáková, ktorá súťažila v II. kategórii v konkurencii 20 súperov. Obe žiačky pripravila p. uč. Lucia Štapinská.
​Našim šikovným klaviristkám srdečne blahoželáme a prajeme ešte veľa úspechov!

Rómovia recitujú

(18. 03. 2024-krajské kolo)

Krajské kolo recitačnej súťaže Rómovia recitujú, ktoré sa uskutočnilo 18. 03. 2024  v Košiciach prinieslo Janke Pechovej z triedy pani učiteľky Kristíny Korfant nádherné 1.miesto v kategórii poézia. Srdečne blahoželáme a držíme palce v celoslovenskom kole.

Hviezdoslavov Kubín

(okresné kolo)

Jubilejný 70. ročník okresného kola recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín usporiadalo Spišské kultúrne centrum a knižnica v dňoch 13. a 14. marca. Našu školu reprezentovalo 8 žiakov literárno-dramatického odboru z triedy p. uč. Evy Kopperovej.

FULLSTAR

(12.03.2024-Ružomberok-celoslovenská súťaž)

Veľmi sa tešíme a musíme sa pochváliť, že aj tento rok naši speváci z tried p.uč. Demekovej a p.uč. Formelovej získali krásne ocenenia na celoslovenskej 🎤speváckej súťaži FULLSTAR v Ružomberku.

Súťažilo sa v 5. kategóriách kde bolo celkovo vyše 100 účastníkov a všetci naši žiaci získali ocenenie.

Z triedy p.uč. Demekovej v 1. kategórii získala bronzové pásmo Beáta Hodačová,v 2. kategórii získala bronzové pásmo Alena Mušutová, v 3. kategórii získala strieborné pásmo Katarína Löschnerová.

Z triedy p.uč. Formelovej súťažila Sára Mária Hollaarová a získala krásne zlaté pásmo.

Všetkým srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie úspechy. Ďakujeme Vám!

Výtvarné spektrum

(regionálne kolo – 07.03.2024)

Regionálne kolo celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby vyvrcholilo vo štvrtok 7. 3. 2024 v Kaštieli v Smižanoch. Do regionálneho kola pre okres Spišská Nová Ves a Gelnica sa prihlásilo 19 autorov so 61 dielami. Odborná porota v zložení Mgr. art. Tomáš Cetera, Mgr. art. Amálka Ľudmila Valenčíková a Mgr. art. Michal Daňko vyberala tie najlepšie diela na výstavu a tiež na postup do krajského kola súťaže. V priestoroch Kaštieľa si tak budú môcť návštevníci obhliadnuť 47 diel  od 19 autorov do 7. 4. 2024.

V B. kategórii – kresba a grafika bola ocenená naša žiačka Nela Zeleňáková z triedy p. uč. Vojtášovej, s prácou ,,Včelia kráľovná.” Blahoželáme!

Festival detskej filmovej a fotografickej tvorby

(január 2024 – celoslovenská súťaž)

Krásne 1. miesta získali Samuel Uharček a Ema Suľovská na celoslovenskom Festivale filmovej  a fotografickej tvorby, kde zaslali svoje fotografie. Súťaž organizovala ZŠ s MŠ M. Hella v Štiavnických Baniach. Okrem diplomov boli žiaci ocenení aj hodnotnými cenami a to IPadom, ktorý môžu využívať v ďalšej tvorbe. Žiaci pracujú pod vedením pána učiteľa Tomáša Ceteru.

Gitarová Prievidza

(celoslovenská súťaž)

Dňa 23.11.2023 sa v Prievidzi na celoslovenskej súťaži “Gitarová Prievidza 2023” rozozvučali struny klasických gitár. Našu školu reprezentovala Laura Javorská, z triedy Mariána Mikolaja. V kategórii 3.C s medzinárodnou účasťou získala ocenenie v bronzovom pásme. Laure aj pánovi učiteľovi blahoželáme a tešíme sa s vami. Chceme sa poďakovat aj Laurinmu oteckovi za odvoz na súťaž.