Mimoškolské vystúpenia a aktivity

29. ročník celoslovenského Festivalu PAN 2022

(23.-26. 11. 2022)

Naši herci z triedy pani učiteľky Evy Kopperovej majú za sebou množstvo zážitkov z tvorivých dielní, predstavení a ďalších divadelných aktivít, ktoré mali možnosť okúsiť na celoslovenskej súťažnej prehliadke pantomímy a pohybových divadiel s medzinárodnou účasťou. 

V krátkom zostrihu si môžete pozrieť, čo všetko tam zažili.

video – PAN -2022 – klikni

V Galérii umelcov Spiša 


       V stredu 16. 11. 2022 organizovala Galéria umelcov Spiša slávnostné otvorenie troch výstav. Dielo našej pani učiteľky Janky Ceterovej participovalo na tejto vernisáži a je vystavené v                         priestoroch galérie. Sme hrdí, že naši učitelia sú zároveň aj tvorivými umelcami.
       V hudobnom programe sa na klavíri predstavil Štefan Fedák, žiak pani učiteľky Anny Hojnošovej.

Kultúrny program na vernisáži Pohľad generácií

(04. 11. 2022)

Na výstave fotografií členov Stropkovského fotoklubu a Rudolfa Schustera v Dome kultúry  vystúpili žiaci z triedy p. uč. Denisy Kotradyovej. Podujatie organizovalo Spišské kultúrne centrum a Mestské kultúrne centrum v Spišskej Novej Vsi dňa 04. 11. 2022. 

Deň materských škôl

(04. 11. 2022)

Deti z predškolských zariadení v Spišskej Novej Vsi oslávili pred Redutou Deň materských škôl na Slovensku a naši bicisti z triedy p.uč. Petra Zajaca boli pritom počas slávnostného sprievodu mestom.

Kultúrny program na vernisáži

Vo štvrtok 03.11.2022 Husľové kvarteto spríjemnilo svojou hrou vernisáž výstavy Po stopách Ladislava Medňanského v priestoroch Spišského kultúrneho centra.

Flautisti na koncerte Jiřího Stivína

V pondelok 17.10.2022 zavítal do Tatranskej galérie v Poprade slávny multiinštrumentalista Jiří Stivín, ktorý oslavuje v tomto roku svoje jubileum 80 rokov. Mali sme tú česť stráviť krásny čas s týmto majstrom. Žiaci p.uč. Denisy Kotradyovej načerpali inšpiráciu a zažili neopakovateľný umelecký zážitok.

Divadelné Jaklovce 2022

(14. 10. 2022)

Naši herci tretieho ročníka z triedy p. uč. Evy Kopperovej  sa predstavili s hrou Janko 1/2jenko na regionálnom  divadelnom festivale Divadelné Jaklovce 2022 v rámci piatkového programu predstavenia pre základné školy. Podujatie organizovalo Spišské kultúrne centrum a knižnica v Spišskej Novej Vsi, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, v úzkej spolupráci s divadelným súborom J. G. Tajovského v Jaklovciach a Obcou Jaklovce. Festival sa konal pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja.

Štúrovci najkrajšie básne a prózy

(17.10.2022)

Vystúpenie v Matici slovenskej, kde miestny odbor usporiadal podujatie venované najkrajšej Štúrovskej poézii a próze bolo obohatené výkonmi našich žiakov. V hudobnom programe zazneli skladby slovenských autorov Ľudovíta Rajtera, Richarda Bondeho a Mikuláša Sch. Trnavského, ktoré odprezentovali žiačky z triedy p. uč. Mušutovej, Formelovej a Kacvinskej: Husľové kvarteto (K. Hvizdošová, A. Marhefková, M. Hvizdošová a K. Kollárová), duo (Viktória Zavadová a Natália Zakuciová) a spevom to uzavrela Katka Kuzma. 👏👏Pevne veríme, že hudobné vstupy našich žiakov spestrili krásne recitácie z pera Štúrovcov.

29. ročník celoslovenského Festivalu PAN 2022

(23.-26. 11. 2022) celoslovenského Festivalu